Nepodceňte správný výběr penálu a psacích potřeb

Co by měl obsahovat dobrý školní penál? A jak by měl vypadat? Na to má každý školák úplně jiný názor. Výběr psacích potřeb a penálu, ve kterém budou uschovány, je ale zásadní především pro prvňáčky. Dobrý penál bezpečně pojme všechna pera, tužky, gumy a další potřeby, takže se děti budou moci soustředit na práci.

Čím se vyznačuje dobrý penál?

Penál patří vedle aktovky k základním dětským školním potřebám. Především by měl být dostatečně prostorný, aby se do něj vešlo vše, co dítě potřebuje. Je také důležité, aby byl penál dobře uspořádaný. Jinými slovy, každá psací pomůcka by měla mít své místo. To dětem usnadní rychlé nalezení toho, co potřebují, a zabrání tomu, aby něco ztratily. Pro prvňáčky je dobrou volbou průhledný penál anebo alespoň jedna kapsa uvnitř penálu. Na první pohled tak uvidí, co v penálu mají a kde se co nachází. Další výhodou průhledných penálů je, že jsou často vyrobeny z odolného plastu, který chrání obsah před poškozením. Pro starší děti je často dobrou volbou penál s několika přihrádkami. Mohou si tak lépe uspořádat své potřeby a mít vše po ruce.

Přečtěte si:  Jak na údržbu letního bazénu? Je třeba dodržet několik základních věcí

Penál v setu a aktovkou nebo samostatně?

Penál můžete zakoupit obvykle v cenově výhodně sadě s aktovkou nebo samostatně. Pokud kupujete penál současně s aktovkou, podívejte se dovnitř a zkontrolujte, zda obsahuje ty správné psací potřeby. V každém případě berte ohled na názor vašeho malého školáka. Je totiž důležité, aby se mu líbila nejen aktovka, ale i penál.

A co pastelky a tužky?

Nezapomeňte ani na vybavení do penálu, tedy na tužky a především pastelky. Prvňáčci zpravidla potřebují alespoň 24 různých barev. Pastelky měly být odolné proti zlomení, aby vydržely co nejdéle. Neméně důležitý je výběr pastelek. Pro prvňáčky jsou ideální silné trojhranné pastelky, které pomáhají k lepšímu uchopení. Děti začínají kreslit a psát trojhrannou tužkou už v mateřské škole a pokračují s ní i v první třídě. Nakonec přejdou na pera a tenké trojhranné pastelky. Ty by měly prvňáčka provázet po celou první třídu. Proto doporučujeme zakoupit ty opravdu kvalitní. Na psací návyky školáka má vliv ale také to, jak u psaní a kreslení sedí. Ovlivnit to můžete alespoň doma. Pomůže rostoucí židle pro školáky, která umožní přizpůsobit výšku sedáku dětem všech velikostí.

Nepodceňte správný výběr penálu a psacích potřeb

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search