Jak kojit bez bolesti díky přírodním metodám

Bolestivost bradavek při kojení je běžným problémem mnoha matek, a pokud je po delší dobu ignorována, může dokonce vést i k předčasnému ukončení přirozeného krmení dítěte. Proto je třeba podchytit příčiny toho stavu již v počátku a správně je řešit.

Příčiny bolesti bradavek při kojení

Existuje několik faktorů, které mohou způsobit tento velmi nepříjemný problém. Obvykle je však na vině nesprávná poloha dítěte. Jinými slovy – dítě za bradavku „táhne“ v nesprávném směru, což může způsobit bolest a podráždění. Obdobný problém nastává i ve chvíli, kdy se dítě přichytí špatně. Mělo by totiž ústy objímat celý dvorec a nikoli jen samotnou bradavku. Špatný úchop je třeba ihned opravit (pomůže vsunutí malíčku do koutku úst, dítě rozhodně není vhodné od prsu odtrhávat).

Mezi další možné příčiny patří i suchá kůže na bradavkách, která může také způsobit podráždění a bolest, nebo nepříjemná infekce (obvykle kvasinkami z úst dítěte). Infekce obvykle vyžaduje intervenci lékaře, s těmi ostatním faktory si však můžete poradit sami.

Jak zvládnout bolestivost bradavek při kojení

Základem zvládnutí celého problému je správná poloha při kojení. Zkontrolujte proto, zda je dítě správně umístěné a přisáté ke správnému místu na prsu. V případě potřeby vám může pomoci i šikovná laktační poradkyně, která má s citlivými prsními bradavkami zkušenosti.

Přečtěte si:  Jak vybrat módní doplňky a spodní prádlo?

V případě potřeby také zvlhčete kůži na bradavkách pomocí speciálního krému nebo přírodních olejů, jako je například olej z vlašských ořechů (používejte nejlépe přírodní prostředky bez chuti, které není třeba před kojením omývat). Pokud se stále bolavých prsních bradavek nemůže zbavit, můžete vyzkoušet i šikovné obklady.

K sehnání jsou například ty speciální, obsahující Aloe vera, které jedním dechem hojí podrážděnou kůži a zároveň ničí bakterie způsobující záněty a další obtíže. Více se dozvíte na stránkách kojenibezbolesti.cz.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search