5 hlavních důvodů, proč se vyplatí investovat do bioklimatické pergoly

Ve světě pergol je bioklimatická varianta relativní novinkou, která se těší stále větší oblibě, ostatně není se čemu divit. Bioklimatická pergola má spoustu výhod, které posouvají odpočinek ve stínu pergoly na zcela jinou úroveň. Uvažujete o takovém řešení? V následujících řádcích vám prozradíme hned několik výhod.

V první řadě je nezbytné podotknout, že bioklimatické pergoly jsou určeny do jakéhokoliv počasí i ročního období. Zatímco pod klasickou alternativou si v zimě pravděpodobně nesednete, pod bioklimatickou rozhodně ano. Připraveno totiž je lamelové zastřešení, ale také vás potěší možnost čelního zastínění v podobě posuvných panelů, skla, ba dokonce rolet.

Výhody bioklimatické pergoly

Umožňuje proudění vzduchu, což oceníte hlavně za horkého slunečního počasí. Bioklimatické hliníkové pergoly se vyznačují tím, že jejich střešní lamely jsou výklopné, a tím pádem je lze naklápět do různých poloh (buď automaticky, nebo ručně). Když jsou lamely otevřené, vzduch mezi nimi přirozeně cirkuluje a interiér pergoly se nepřehřívá.

Chrání před deštěm a větrem. Stačí zavřít lamely a chráníte se nejen před prudkým sluncem, ale také před deštěm a sněhovými srážkami. Integrovaný odvod vody zajistí, že dešťová voda a tající sníh budou pěkně svedeny dolů po pergole. Navíc existují možnosti uzavření bočnic bioklimatických pergol. Pergolu si tak můžete užívat opravdu za každého počasí.

Přečtěte si:  Při výběru mobilního telefonu je důležitá zejména kvalita. Jaké parametry byste měli při jeho koupi zvážit?

Reguluje sluneční záření. Pokud máte na klasické pergole stříšku, nemůžete si vybrat intenzitu slunečních paprsků. U bioklimatické pergoly je však vše na vás. Pokud chcete více slunce, otevřete lamely. V případě, že slunce nechcete, zavřete je a užíváte si stínu.

Hodí se kamkoli a má mnohostranné využití. Bioklimatickou pergolu můžete používat nejen u domu, ale i jako samostatný objekt. Často slouží i jako krytá terasa pro restauraci nebo kavárnu. Pokud se navíc rozhodnete pro bioklimatickou pergolu s bočním a čelním zastíněním, získáte další obytný prostor. Můžete ji využít například jako příjemnou zimní zahradu. Možností využití je mnoho.

Bioklimatická pergola vypadá elegantně

Dokonalá ochrana v každém ročním období a v kteroukoli denní či noční dobu. To vám poskytne pouze bioklimatická pergola. To, že vypadá luxusně, je plusem, pokud jde o zhodnocení nemovitosti a zvýšení ceny, snad ani není třeba zmiňovat. Vyberte si z různých barev a typů bioklimatických pergol a nechte si ji vyrobit na míru. S luxusem a komfortem, který vám bioklimatická pergola přinese, budete nadmíru spokojeni.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search