Léto se pomalu blíží – postavte si vlastní dřevěnou terasu, kde budete moci trávit svůj volný čas

Letní měsíce nabízí skvělou příležitost k tomu, abyste trávili svůj volný čas na čerstvém vzduchu. Pokud máte to štěstí a řadíte se mezi majitele zahrady, není od věci si na ní vybudovat místo, kde budete moci relaxovat a sdílet chvíle se svými přáteli a rodinou. Nejoblíbenějším řešením je nepochybně dřevěná terasa, kterou si můžete postavit i svépomocí.

Bez pořádného plánu se do stavby terasy nepouštějte

Stavba terasy samozřejmě není žádná hračka, a proto se neobejdete bez pořádného plánu, s jehož pomocí si budete moci dopředu rozplánovat jednotlivé kroky. Počítejte také s tím, že dřevěná terasa potřebuje pevný podklad, díky kterému získá potřebnou stabilitu. Snažte se tedy vybrat místo, které je na rovině a zároveň disponuje požadovaným podkladem.

V opačném případě se budete muset nejprve pustit do úpravy terénu a jeho zpevnění. Ideální je štěrk nebo rovnou beton, který vytvoří perfektní rovinu. Teprve poté můžete přistoupit k samotné stavbě, která začíná vždy pokládkou terasových hranolů. Pod nimi se v průběhu času může usazovat vlhkost a je tedy na místě pod ně umístit rektifikační terče – vytvoří se tak prostor, díky kterému bude celá stavba větrat.

Přečtěte si:  Trendy v bydlení v roce 2022: Jaké trendy a styly letos ovládnou naše domovy?

Nebojte se investovat do kvalitního materiálu

Předpokladem k pevné stavbě, která vydrží řádku let, je především kvalitní materiál. Na něm se zpravidla nevyplácí šetřit a je vždy lepší si raději připlatit, než zbytečně zkracovat životnost celé stavby. Jedněmi z nejdůležitějších komponentů jsou nepochybně terasová prkna, od kterých se bude odvíjet nejen stabilita stavby, ale i kvalita pobytu na terase.

Pokud si chcete terasu postavit například poblíž bazénu, jsou nejlepší volbou WPC prkna, která nekloužou a jsou navíc odolná vůči zákeřnému UV záření. Svoji pozornost však věnujte i spojovacím materiálům, které by měly být v ideálním případě nerezové, nebo alespoň chráněny vůči vlhkosti třeba pomocí distančních podložek.

Balcony Lounge Sofa Terrace  - tuanarch87 / Pixabay

Léto se pomalu blíží – postavte si vlastní dřevěnou terasu, kde budete moci trávit svůj volný čas

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search